Skip to content

Usuwanie makijażu permanentnego

W Centrum Makijażu Permanentnego Magdy Bogulak usuwamy niechciane makijaże permanentne laserem. Jeśli chcesz zmienić swój wygląd i pozbyć się makijażu, który jest uciążliwy skontaktuj się z nami i umów się na konsultację. Pomożemy Ci odzyskać piękny wygląd i pewność siebie!

Na czym polega zabieg laserowego usuwania makijażu permanentnego?

Podczas zabiegu pigment osadzony w skórze poddawany jest działaniu promieni lasera o specjalnie dobranej długości fal: 1064nm lub 532nm. Pod wypływem działania lasera zniszczeniu ulegają cząsteczki pigmentu zawarte w komórkach skóry. Cząsteczki te i zniszczone komórki są następnie wchłaniane przez układ limfatyczny, a następnie w ciągu kilku następnych dni usuwane w procesie przemiany materii.

W Centrum Makijażu Permanentnego Magdy Bogulak usuwamy makijaż permanentny za pomocą nowoczesnego lasera Q-switch. Technologia Q-Switch nie tylko pozwala skutecznie usuwać makijaż permanentny ale równocześnie pobudza procesy immunologiczne skóry, przez co zmusza ją do szybszej regeneracji.

Laser Q-switch usuwa makijaże permanentne o różnym zabarwieniu i intensywności, także te w postaci tatuaży.

usuwanie makijażu permanentnego brwi warszawa

Efekty usuwania makijażu permanentnego laserem

Usuwanie makijażu permanentnego laserem to praca wieloetapowa. Można z jego pomocą usunąć całkowicie makijaż lub znacznie go rozjaśnić. W niektórych przypadkach, zwłaszcza jeśli chodzi o stare, głębokie pigmentacje, makijaż może nie zniknąć całkowicie nawet po kilku zabiegach.

Ile zabiegów należy wykonać?

W zależności od stanu, rodzaju pigmentacji i użytych barwników w makijażu permanentnym seria zabiegów laserem waha się od 2 do ok 5 w odstępach co 4-6 tygodni. W celu zwiększenia skuteczności i przyspieszenia efektów terapii laserem Q-Switch, ważne jest przestrzeganie zaleceń kosmetologa dotyczących pielęgnacji skóry po zabiegu usuwania makijażu permanentnego laserem.

usuwanie makijażu permanentnego warszawa

Removerem

Usuwanie makijażu permanentnego removerem

W Centrum Makijażu Permanentnego Magdy Bogulak usuwamy niechciane makijaże permanentne ust, oczu i brwi za pomocą specjalistycznego preparatu marki Long-Time-Liner: Bye-Bye Pigment Remover. Dzięki niemu można pozbyć się pozostałości po starym makijażu, oraz pozostałości po zabiegach laserowych. Remover usuwa również kolory barwników, z którymi nie radzi sobie laser.

usuwanie makijażu permanentnego brwi warszawa

Co to jest Bye-Bye Pigment Remover Long-Time-Liner?

Bye-Bye Pigment Remover Long-Time-Liner usuwa niechciany makijaż permanentny, a nawet tatuaże. Został opracowany w laboratorium w Monachium zgodnie z zasadą: „Tak łagodny, jak to możliwe, tak skuteczny, jak to konieczne”. Nie zawiera kwasów ani substancji toksycznych i jest oparty na roztworach alkalicznych. W zależności od wartości pH skóry, alkaliczny Bye-Bye Pigment Remover może wnikać głębiej w skórę niż inne środki do usuwania pigmentów zawierające kwasy lub sole. Zabieg z użyciem Bye-Bye Pigment Remover jest więc skuteczniejszy i mniej obciążający dla skóry. Usuwa wszystkie pigmenty (w tym pigmenty kamuflażowe) w zależności od głębokości makijażu lub tatuażu. Przy prawidłowym stosowaniu ryzyko bliznowacenia jest bardzo niskie.

Jak wygląda zabieg?

Usuwanie makijażu permanentnego removerem Bye-Bye Pigment Remover Long-Time-Liner polega na punktowym wprowadzeniu do skóry za pomocą igły i urządzenia do pigmentacji specjalistycznego preparatu. Remover wnika w powierzchniowe warstwy skóry, łączy się z pigmentem i usuwa go ze skóry. Część pigmentu zostaje usunięta wraz z removerem już podczas zabiegu. Pozostała część jest stopniowo usuwana w procesie  gojenia się skóry. Barwnik połączony w cząsteczkami removera jest transportowany na powierzchnię skóry. Na powierzchni skóry w tym momencie może tworzyć się delikatny strupek.

Usuwanie makijażu permanentnego brwi removerem

Za pomocą Bye-Bye Pigment Remover Long-Time-Liner usuwamy makijaż permanentny brwi w różnym stanie i kolorach: od bardzo ciemnych, czarnych brwi, poprzez niebieskie, brązowe i czerwone a nawet pomarańczowe odcienie. Remover usuwa nawet bardzo głębokie, tatuażowe pigmentacje.

Usuwanie makijażu permanentnego ust removerem

W okolicy ust możliwe jest jedynie usuwanie barwnika, który znajduje się poza czerwienią wargową. Oznacza to, że nie można removerem pracować na czerwieni wargowej ale tylko poza nią. Jeśli zatem posiadasz makijaż, który jest poza linią ust i chcesz się go pozbyć, skontaktuj się z nami!

Usuwanie makijażu permanentnego oczu removerem

W niektórych przypadkach możliwe jest również usuwanie makijażu permanentnego w okolicy oczu. W ten sposób możemy pozbyć się szerokich rozlanych plam z barwnika, czy innych błędów w sztuce makijażu.

Masz problem z wyglądem kresek na powiekach? Zapraszamy na konsultacje!

Usuwanie makijażu permanentnego removerem

Efekty usuwania makijażu permanentnego removerem

Usuwanie makijażu permanentnego removerem to praca wieloetapowa. Można z jego pomocą usunąć całkowicie makijaż lub znacznie go rozjaśnić. W niektórych przypadkach, zwłaszcza jeśli chodzi o stare, głębokie pigmentacje, makijaż może nie zniknąć całkowicie nawet po kilku zabiegach removerem.

Usuwanie makijażu permanentnego removerem

Ile zabiegów należy wykonać?

W zależności od stanu, rodzaju pigmentacji i użytych barwników w makijażu permanentnym seria zabiegów removerem waha się od 2 do ok 5 w odstępach co 4-6 tygodni.

Pielęgnacja po zabiegu usuwania makijażu permanentnego removerem

Po zabiegu usuwania makijażu permanentnego removerem należy dbać o higienę skóry i używać do pielęgnacji domowej preparatów, które zaleciła i przekazała linergistka: Aloe Vera Gel Long-Time-Liner, lub SkinSaver Gel ze srebrem. Nie należy zrywać strupków, które pojawiają się na skórze po zabiegu.

Usuwanie makijażu permanentnego removerem