Skip to content

Mikropunktura & Biolifting

mikropunktura

Mikropunktura & Bilofitng to innowacyjny i wyjątkowo skuteczny sposób remodelingu blizn oraz odmładzania skóry. Daje spektakularne efekty widoczne już po 1 zabiegu! Stosujemy ją w naszym centrum w zabiegach leczenia wszelkich niedoskonałości skóry: blizn- każdego typu, rozstępów, przebarwień oraz zwiotczeń i zmarszczek – biolifting skóry.

Czym jest i na czy polega mikropunktura?

Mikropunktura to zabieg działający na bazie łuku odruchowego, czyli prowokuje organizm do autoregeneracji. Podczas zabiegu kosmetolog działa na skórę nakłuwając ją sterylną igłą. W ten sposób dochodzi do stymulacji komórek skóry, wysyłany jest impuls elektro-magnetyczny do mózgu, natomiast mózg wysyła sygnał zwrotny w miejsce poddane zabiegowi, gdzie następuje bardzo silna regeneracja, a skóra ulega przebudowie. Po zabiegu powstaje kontrolowany stan zapalny, który modulujemy odpowiednim preparatem, tak aby przyspieszyć naturalne procesy naprawcze w skórze.

Terapia blizn za pomocą mikropunktury

Za pomocą mikropunktury leczymy blizny: potrądzikowe, pooparzeniowe, pooperacyjne i pourazowe oraz rozstępy skóry: różowe, blade i perłowe.

Blizny powstają na skórze z wielu powodów: urazy ciała, zabiegi chirurgiczne, trądzik, i inne. Mają różnorodny wygląd i stwarzają dolegliwości nie tylko natury estetycznej ale i fizycznej.  W wielu przypadkach stanowią źródło zaburzeń funkcjonalnych takich jak: zesztywnienie lub uczucie ściągnięcia czy bolesność. Dolegliwości te bywają bardziej uciążliwe niż sam wygląd blizny. Na szczęście doskonałą odpowiedzią na tego typu problemy jest mikropunktura, która z jednej strony wpływa na strukturę i kolor blizny, natomiast z drugiej strony usuwa przyczynę fizycznych dolegliwości.

Mikropunktura - Magda Bogulak Warszawa

Mikropunktura jest w chwili obecnej najskuteczniejszą metodą terapii blizn na świecie. Zabiegi z jej użyciem sprawiają ulgę już po 1 zabiegu. Blizny, które powodują zesztywnienie i uczucie ściągnięcia stają się bardziej elastyczne. Pacjenci odczuwają poprawę tuż po pierwszym zabiegu. Po serii zabiegów komfort ich życia poprawia się nieporównanie. Blizny po zabiegu mikropunktury stają się również mniej widoczne: poprawie ulega ich struktura i kolor.

Terapia odbarwień, przebarwień skórnych i zmian depigmentacyjnych skóry

Mikrpunktura doskonale sprawdza się także w leczeniu przebarwień skóry różnego pochodzenia. Pomaga również w terapii plam bielaczych. Masz plamy na skórze, których nie możesz się pozbyć? Chorujesz na bielactwo i szukasz wszelkich metod leczenia? Zapraszamy na konsultację. Mikropunktura może Ci pomóc uporać się z problemem!

Biolifting – Odmładzanie skóry

Mikropunktura daje szerokie możliwości poprawy kondycji i jakości skóry. Dzięki niej możemy odmładzać skórę redukując zmarszczki, przebarwienia, wiotkość skóry. Mikronakłuwanie skóry w odpowiednich technikach i sekwencjach, pobudza ją do przebudowy i regeneracji. Dlatego zabieg jest doskonałą alternatywą dla procedur chirurgicznych. Biolifting twarzy, szyi i dekoltu sprawia, że cera staje się jaśniejsza i świeższa a skóra odzyskuje gęstość i sprężystość. Oprócz bioliftingu twarzy, szyi i dekoltu można wykonywać zabiegi w okolicach takich jak: brzuch, uda czy ramiona, gdzie widoczne są oznaki starzenia jak i wiotkość skóry.

mikropunktura

Po zabiegach mikropunktury ważna jest dalsza pielęgnacja skóry. Dlatego od razu po wykonaniu zabiegu stosujemy innowacyjny Bioaktywny Żel “GEN FACTOR”, który moduluje stany zapalne oraz stymuluje tworzenie oraz odbudowę tkanek. Efektem stosowania żelu jest przyspieszona regeneracja i gojenie skóry oraz wspomaganie efektów terapeutycznych i odmładzających.

Pielęgnacja skóry po zabiegu mikropunktury:

Pielęgnacja po zabiegu mikropunktury ma duży wpływ na ostateczny wynik terapii, dlatego zalecamy:

  • używanie filtrów przeciwsłonecznych – po 12 godzinach od zabiegu przez min. 30 dni od zabiegu,
  • unikanie basenu, sauny – przez min. 14 dni od zabiegu,
  • bezwzględny zakaz opalania się i korzystania z solarium – przez min. 30 dni o zabiegu,
  • rezygnacja z pokarmów zawierających betakaroten (opcjonalnie),
  • szczególną higienę miejsca zabiegowego,
  • stosowanie kosmetyków nawilżających lub regenerujących skórę po zabiegu.

Efekt zabiegów mikropunktury:

  • w przypadku leczenia blizn efekty są trwałe,
  • w przypadku rozstępów efekty są trwałe, pod warunkiem utrzymania stałej wagi ciała,
  • w przypadku bruzd, zmarszczek i zwiotczeń skóry trwałość efektów zależy indywidualnych uwarunkowań organizmu, higieny i stylu życia.

Zabiegi mikropunktury w naszym centrum wykonuje wybitny specjalista w tej dziedzinie: Paulina Bacławska – Kosmetolog, licencjonowany trener linergista z 20 letnim stażem, specjalista w mikropigmentacji medycznej oraz terapii blizn, Elite Top Linergist i Trener Long-Time-Liner. Oficjalny Trener Technik Mikropunktury na Europę. Międzynarodowy szkoleniowiec, speaker i juror.

mikropunktura