Makijaż permanentny powiek

Makijaż permanentny oczu – sposób na piękne spojrzenie
Marzysz o wyrazistym, głębokim spojrzeniu? Chcesz, aby Twoje oczy były zawsze podkreślone? Masz dość codziennego malowania kresek i zerkania w lustro czy makijaż jest w porządku? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałaś TAK, to znaczy, że makijaż permanentny oczu jest dla Ciebie idealny! Makijaż permanentny oczu pozwala doskonale podkreślić oczy i zagęścić optycznie linię rzęs. Przeznaczony jest dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę i nienaganny wygląd.
Kreska górna zagęszczającą linię rzęs
Jeśli na co dzień nie malujesz się mocno wybierz delikatną kreskę zagęszczającą linię rzęs. Ten rodzaj kreski jest bardzo subtelny i wygląda niezwykle naturalnie. Nikt nie zauważy makijażu permanentnego, ale wszyscy zauważą, że masz piękne oczy i gęste rzęsy!
Kreska dekoracyjna oka
Makijaż permanentny oczu może być też mocniejszy. Jeśli lubisz wyraźny i mocny makijaż możesz wybrać kreskę dekoracyjną oka. Na stałe będzie zdobić Twoje spojrzenie i Twoje oczy będą zawsze gotowe na wielkie wyjście!
Kreska dolna oka
Kreska dolna oka dopełnia makijaż i sprawia, że oczy stają się optycznie większe. Przed wykonaniem makijażu permanentnego linergistka narysuje wstępny rysunek kredką, abyś mogła przekonać się, czy dobrze się w niej czujesz.
Kreska cieniowana oka
Kreska cieniowana, czyli tzw Shadow eyeliner to propozycja dla kobiet, które lubią odważny makijaż oczu. Linergistka oprócz kreski w linii rzęs wykonuje cieniowanie na powiece. Efekt jest wyjątkowy.
Makijaż permanentny oczu – przeciwwskazania do zabiegu!
Nie zawsze możesz wykonać makijaż permanentny oczu. Zabieg należy odsunąć w czasie jeśli:
- przechodzisz infekcję wirusową,
- jesteś chora na cukrzycę lub łuszczycę,
- używasz preparatu na porost rzęs (na miesiąc przed zabiegiem należy go odstawić),
- masz przedłużone lub zagęszczone rzęsy (należy je zdjąć przed zabiegiem),
- masz infekcje lub choroby oczu,
- jesteś w ciąży,
- przyjmujesz leki sterydowe.
Pamiętaj, aby poinformować linergistkę o innych chorobach i przyjmowanych obecnie lekach.

Makijaż permanentny oczu – to warto wiedzieć przed zabiegiem
Przed zabiegiem makijażu permanentnego oczu warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry wokół oczu. Jeśli skóra wokół Twoich oczu jest wrażliwa i skłonna do podrażnień i opuchnięć warto abyś wcześniej przyjmowała kapsułki homeopatyczne z arniki. Wyśpij się dobrze przed zabiegiem i zadbaj o to, aby Twoje oczy były wypoczęte. Na kilka dni przed zabiegiem nie farbuj rzęs henną. Jeśli właśnie je ufarbowałaś, odłóż makijaż permanentny oczu w czasie o kilka dni.
Makijaż permanentny oczu – tuż po zabiegu
Tuż po zabiegu Twoje oczy mogą być lekko opuchnięte, lekko zaczerwienione i będą sprawiać wrażenie zapłakanych. Opuchlizna szybko jednak mija i można wrócić do pracy i codziennych obowiązków.
Makijaż permanentny oczu – pielęgnacja po zabiegu!
Tuż po zabiegu oczy mogą być lekko opuchnięte. Opuchlizna szybko jednak mija i można wrócić do pracy i codziennych obowiązków. Bezpośrednio po zabiegu barwa kresek jest intensywna. Dotyczy to nawet delikatnego makijażu. Nie powinnaś się tym martwić, ponieważ w ciągu 4 do 7 dni makijaż wyłuszczy się i kolor zblednie do 50% barwy wyjściowej. Ze względu na wyłuszczanie się naskórka obowiązkowo należy wykonać drugi zabieg, podczas którego makijaż jest wzmacniany i nabiera ostatecznego kształtu. Przez kilka dni po zabiegu o pigmentowaną skórę należy dbać szczególnie delikatnie. Skóra poddana pigmentacji nie wolno myć mydłem. Do pielęgnacji skóry pigmentowanej powinnaś używać tylko kosmetyków polecanych przez linergistkę, żadnych innych! Przed około 2 tygodnie po wykonanym makijażu permanentnym oczu nie należy korzystać z basenu, zabiegów SPA, sauny i solarium. Dla swojego bezpieczeństwa nie używaj cieni i maskary do rzęs. Polecony przez linergistkę krem wklepuj w odległości 0,5–1cm od kresek. Uwaga! W przypadku nie przestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia.

Makijaż permanentny oczu – pielęgnacja po zagojeniu
Po zagojeniu oczu unikaj opalania pigmentowanej skóry i ostrych peelingów. Przed około 2 tygodnie po wykonanym makijażu permanentnym nie należy korzystać z basenu, zabiegów SPA, sauny i solarium.
Galeria foto
Zdjęcia w galerii przedstawiają makijaż permanentny tuż po zabiegu. Widoczna na zdjęciach opuchlizna lub zaczerwienienie jest sprawą naturalną występującą podczas większości zabiegów. Zaczerwienienie i opuchlizna znika po krótkim czasie. Bezpośrednio po zabiegu efekt kolorystyczny jest dość mocny i wyraźny. Po około 7 dniach naskórek złuszcza się a makijaż blednie i stanie się delikatniejszy.